Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku

Wąska kuchnia w bloku jest zazwyczaj pomieszczeniem dość małym i trudnym do aranżacji. Jej urządzenie z pewnością wymaga odpowiedniego zaplanowania. Aby zagospodarować tak małą i wąską przestrzeń potrzebny jest dobry pomysł. Jednak pomimo wielu ograniczeń, mała i wąska kuchnia w bloku z wielkiej płyty może być zarówno funkcjonalna, jak i nowoczesna. Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy w artykule jak z pomysłem urządzić wąską kuchnię w bloku!

Wąska kuchnia w bloku – aranżacja z pomysłem

Projekt wąskiej kuchni w bloku musi być dobrze przemyślany i zaplanowany. W wąskiej kuchni w bloku najważniejsze jest wykorzystanie każdego dostępnego centymetra powierzchni. Meble do wąskiej kuchni w bloku powinny być funkcjonalne – w przeciwnym razie do pomieszczenia wkradnie się chaos. Chcąc maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń, należy z pomysłem urządzić swoją kuchnię i jednocześnie zadbać o szczegóły.

Unikaj zabudowy wszystkich ścian od góry do dołu. Meble położone od podłogi, aż po sam sufit sprawiają wrażenie, że wąska kuchnia w bloku jest jeszcze bardziej ciasna. W małej kuchni meble nie mogą zajmować całej przestrzeni. Należy pamiętać, aby drzwi od szafek mogły odpowiednio się otwierać i tym samym nie przeszkadzały w praktycznym funkcjonowaniu.

Wąska kuchnia w bloku

Wąska kuchnia w bloku z oknem – praktyczne rozwiązania

Kuchenna zabudowa jest w stanie pomieścić wiele rzeczy, jeśli tylko zostanie wyposażona w odpowiednie i praktyczne akcesoria oraz systemy przechowywania. W sklepach dostępnych jest wiele funkcjonalnych przyborów, które potrafią ułatwić aranżację małej wąskiej kuchni w bloku. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju relingi, haczyki, listy magnetyczne czy też szyny. Pomogą one zagospodarować i w praktyczny sposób wykorzystać wolną przestrzeń nad blatem. W dolnych szafkach można zainstalować kosze oraz półki z prowadnicami, które można w całości wysunąć, dzięki czemu wyciąganie rzeczy z głębi szafki nie będzie stanowić żadnego problemu. Dostęp do zgromadzonych wewnątrz przedmiotów staje się swobodny. Dodatkowo, korzystanie z organizerów, wkładów oraz przegródek w dużym stopniu pomoże zachować porządek w kuchennych szufladach.

Wąska kuchnia w bloku z wielkiej płyty – jakie kolory wybrać?

Aby optycznie powiększyć wąską kuchnię w bloku, należy wykorzystać jasne kolory. Wystrój wąskiej kuchni nie powinien być przytłaczający. Odcienie koloru białego i innych jasnych barw na ścianie powodują optyczne powiększenie przestrzeni. Zwiększenie tego efektu można uzyskać poprzez wybranie materiałów wykończonych na wysoki połysk, które odbijają światło. Dodatkowo warto postawić również na jasny odcień podłogi, która pozwoli rozświetlić wąską kuchnię w bloku. Świetny efekt można uzyskać, wybierając białą zabudowę meblową z drewnianymi akcentami. Drewniane blaty urozmaicą wnętrze i dodadzą przytulności.

Wąska kuchnia w bloku z wielkiej płyty

Aranżacja małej wąskiej kuchni w bloku – podsumowanie

Mała i wąska kuchnia w bloku może być przytulnym i funkcjonalnym pomieszczeniem w mieszkaniu. Wystarczy zastosować odpowiedni układ mebli oraz sprzętu AGD i dodatkowo zadbać o starannie dobrane kolory oraz skorzystać z kilku sprytnych rozwiązań. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć przyjazne miejsce, w którym z przyjemnością będzie się spędzać czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.