Jakie oświetlenie do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie na które nie zwraca się tyle uwagi w trakcie dnia w porównaniu, chociażby, do kuchni czy salonu. Korytarz jest pomieszczeniem służącym przede wszystkim do przemieszczania się pomiędzy pokojami lub ewentualnie do szybkiego przebierania się. Pomimo tego, że nie przebywamy w nich aż tak długo, to nie znaczy, że to pomieszczenie nie musi być odpowiednio oświetlone. Dlatego też, w tym artykule zwrócimy uwagę na to, jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać oraz jakie lampy najlepiej pasują do korytarza.

Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?

Chcąc zdecydować jakie oświetlenie do przedpokoju będzie najlepsze, warto przeanalizować kilka rozwiązań dostępnych na rynku. Najczęściej spotykanym rodzajem oświetlenie w przedpokoju są lampy natynkowe sufitowe, czyli tzw. plafony. Ich bezpośrednie mocowanie do sufitu zapewnia idealne doświetlenie każdego zakątka przedpokoju. To właśnie dzięki lampom sufitowym, jesteśmy w stanie sprawić, że cały korytarz będzie bardzo dobrze doświetlony.

Kolejnym rodzajem lamp, które idealnie sprawdzają się w oświetlaniu przedpokojów, są lampy podtynkowe. Możliwość umieszczenia lamp bezpośrednio w suficie pozwala na bardzo dobre oświetlenie całego pomieszczenia. Co więcej, użycie lamp podtynkowych pozwala na dostosowywanie ilości małych źródeł światła, dzięki czemu korytarz nie będzie aż tak przytłoczony ilością punktów świetlnych.

Jakie lampy do przedpokoju

Bezpośrednio w korytarzu bardzo dobrze sprawdza się oświetlenie ścienne lub kinkiety. W tym przypadku warto wspomnieć, że w przedpokojach bardzo często spotyka się oświetlenie ścienne, która ma za zadanie przede wszystkim pełnić rolę oświetlenia dodatkowego. Rzadko kiedy można spotkać hol, w którym kinkiet gra główną rolę oświetleniową. Jednak nie jest to niespotykane! W tym przypadku warto określić, jak duży jest nasz korytarz i czy będziemy mogli sobie pozwolić na doświetlanie go jedynie za pomocą małego punktu świetlnego znajdującego się na ścianie.

Na sam koniec warto wspomnieć o coraz częściej spotykanym oświetleniu szynowym, a przede wszystkim o reflektorach na szynie. Konstrukcja szynoprzewodów jest bardzo prosta i przyjemna w montażu. Oprawy szynowe pozwalają łączyć ze sobą kilka szyn, aby uzyskać efekt prostej linii lub na przykład kwadratu. Dzięki tej możliwości nasz korytarz ma szansę zostać doświetlony w taki sposób, w jaki wymaga tego użytkownik.

Jaka barwa oświetlenia w przedpokoju?

Podejmując decyzję odnośnie tego jakie oświetlenie do przedpokoju będzie spełniać nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Mianowicie na to, jaka barwa światła będzie idealnie pasować do korytarza.

Jeśli korytarz jest pomieszczeniem, który ma dostęp do światła dziennego, a więc jeśli przedpokój ma dostęp do okien lub jeśli przez większą część dnia docierają do niego promienie słoneczne, to w takim przypadku warto zastosować w przedpokoju światło koloru zimnego lub neutralnego. Wszystko to spowodowane jest tym, że światło ciepłe mogłoby wydawać się zbyt jaskrawe, co sprawiałoby, że przedpokój nie wyglądałby tak dobrze jak w pozostałych dwóch rodzajach.

Dobrze, w takim razie kiedy zastosować światło ciepłe w przedpokoju? Taki rodzaj światła warto stosować w przypadku holu, który nie ma bezpośredniego kontaktu ze światłem dziennym. Cieplejsza barwa spowoduje to, że przedpokój będzie pomieszczeniem bardziej przytulnym i komfortowym.

Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać

Jakie lampy do przedpokoju – podsumowanie

Jeśli mamy w planach zakup oświetlenia do przedpokoju, to nie powinniśmy się kierować przede wszystkim kwestiami ekonomicznymi. Użycie odpowiedniego oświetlenia spowoduje, że będzie ono komfortowe i estetyczne. Zastanawiając się jakie lampy do przedpokoju będą najlepsze, powinniśmy wiedzieć, że odpowiednio dobrane lampy i barwa światła sprawią, że nasze wnętrze stanie się jeszcze bardziej ciekawsze oraz odpowiednie do codziennego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.